KONST / Litografier / Färglitografi 13778138
nr 1377 8138
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 10/310, skärgårdsmotiv. Motivet: 53x77cm, yttermått inklusive ram: 65x88cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
måndag 8 februari 2021
kl 18:29:40
100 kr
150 kr
200 kr
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker